سازمان پارکها و فضای سبز


27

پیشرفت 60 هکتاری کاشت نهال در منطقه چقا

 پیشرفت 60 هکتاری کاشت نهال در منطقه چقا
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک خبر داد:
پیشرفت 60 هکتاری کاشت نهال در منطقه چقا
احمد حسنی مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک با بیان خبر فوق گفت: بعد از واگذاری 128 هکتار از اراضی منطقه چقا به سازمان پارک ها، در اسفند ماه سال گذشته عملیات کاشت نهال این منطقه بصورت گسترده در روز درختکاری آغاز گردید، که مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته تاکنون 50 درصد از منطقه مذکور پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی خاطر نشان ساخت: حدود 60 هکتار از اراضی منطقه چقا نهال کاری شده و عملیات آبیاری آن نیز بصورت دوره ای در حال انجام است.
حسنی در ادامه افزود : فضاي سبز يكي از با اهميت‌ترين و مؤثرترين عوامل حيات بخش انسان‌هاست كه با ايجاد شرايط مساعد آب و هوايي در زمينه كاهش آلودگي‌صوتي و آلودگی هوا، كاهش درجه حرارت، جلوگيري از فرسايش خاك و بروز سيلاب‌ها نقش بسيار مهمي در بهبود شرايط زندگي انسان‌ها ايفا مي‌كند.
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک گفت: با افزايش جمعيت و بالطبع پيشرفت و گسترش تكنولوژي در جوامع شهري لزوم ايجاد و توسعه فضاي سبز به منظور بهبود و تلطيف هوا و زيبايي شهر‌ها بيش از پيش احساس مي‌شود.
حسنی در پایان تاکید کرد: پروژه کاشت نهال در منطقه چقا با جدیت کامل و استفاده از تمام امکانات سازمان و در چارچوب برنامه ریزی انجام شده در حال انجام است.
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (315)
کد خبر: 2986