سازمان پارکها و فضای سبز


24

مرمت سنگ فرش و معابر بوستان های سطح شهر به منظور افزایش رفاه حال شهروندان

مرمت سنگ فرش و معابر بوستان های سطح شهر به منظور افزایش رفاه حال شهروندان

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک:

مرمت سنگ فرش و معابر بوستان های سطح شهر به منظور افزایش رفاه حال شهروندان

احمد حسنی مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک با بیان خبر فوق گفت: در راستای ارج نهادن به همشهریان و همچنین افزایش رفاه و زیبایی بوستان های سطح شهر به خصوص در ایام بهاری، سازمان پارکها و فضای سبز اقدام به مرمت و بهسازی معابر و اماکن سطح شهر نموده است.

حسنی در ادامه با بیان اهمیت رسیدگی به بوستان های سطح شهر گفت: اصولاً پاركها مجموعه اي از فضاهاي سخت و فضاهاي سبز مي باشند كه هر يك به عنوان مكمل ديگري عمل مي كند. به طور كلي فضاهاي سخت شامل مبلمان، عناصر معماري، كف سازي ها و غيره بوده و تابعي از ويژگي هاي اصول معماري پارك مي باشد كه بايستي دقيقاً در مراحل طراحي پارك به آنها توجه شده و براساس نوع عملكرد آنها مقادير مناسب آن برآورد گردد.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک خاطر نشان ساخت:: تاسيسات رفاهي، تجهيزات خدماتي و اداري، وسايل بازي، زمين هاي بازي، معابر و اماکن مورد نياز در احداث پارك ها سبب خواهد شد تا آرامش روانی و نشاط در جامعه افزایش یابد.

وی افزود: با بررسی های صورت گرفته در سطح بوستان های سطح شهر اراک و همچنین با بررسی های دوره ای از بوستان های سطح شهر لزوم رسیدگی و مرمت بافت فرسوده بوستان ها در دستور کار قرار گرفته است و از جمله بوستان هایی که تاکنون عملیات مرمت در آن به اتمام رسیده می توان به بوستان ملت، بوستان قائم آل محمد (ص)، بوستان معلم، بوستان آزادی، بوستان آزادگان، بوستان امیرکبیر و میدان امام حسین (ع) اشاره نمود.

احمد حسنی مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک در پایان ابراز امیدواری کرد و گفت: امید است تا با بررسی های دوره ای صورت گرفته از بوستان های سطح شهر نواقص موجود در بوستان ها هر چه سریعتر مرتفع گردد تا همشهریان با آرامش خاطر و بهره مندی از محیطی زیبا از امکانات رفاهی بوستان ها استفاده کنند.

امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (147)
کد خبر: 2530