سازمان پارکها و فضای سبز


24

بهسازی و مرمت آبنماها و میادین سطح شهر همزمان با فرا رسیدن بهار طبیعت

بهسازی و مرمت آبنماها و میادین سطح شهر همزمان با فرا رسیدن بهار طبیعت

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک خبر داد:

بهسازی و مرمت آبنماها و میادین سطح شهر همزمان با فرا رسیدن بهار طبیعت

احمد حسنی مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک با بیان خبر فوق گفت: مفهوم شهرها بدون فضای سبز در اشکال گوناگون آن، غیرقابل تصور است. گسترش شهرها باعث تشدید عوارض توسعه شهری بی رویه و ناپایدار شده است، که تشدید آلودگی های محیطی از مهم ترین این عوارض به شمار می آید که خود زمینه ساز از بین رفتن فضاهای سبز درون شهری و تغییر کاربری این گونه اراضی است.

حسنی در ادامه افزود: تامین روشنایی، مرمت آبنماها و رسیدگی به میادین سطح شهر یکی از دغدغه ها و ضرورت های همیشگی به منظور ارائه خدمات به شهروندان می باشد.

وی گفت: با توجه به اهمیت و لزوم تندرستی و سلامت روحی و جسمانی افراد جامعه برای داشتن جامعه ای سالم تر و پرداختن به مسئله فضای سبز شهری و اینکه توسعه و آبادانی هر چه بیشتر میادین در رشد فرهنگی و اجتماعی و تندرستی افراد جامعه دارد، بنابراین پرداختن به عمران اینگونه مکان ها نقش بسزایی در ترویج فرهنگ جامعه و تقویت سلامت در بین افراد جامعه دارد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک تصریح نمود: رسیدگی به میادین باعث رونق بیشتر این اماکن عمومی و استفاده هر چه بیشتر و بهتر خانواده ها از فضای سبز موجود در قسمت های مختلف سطح شهر و افزایش زیبایی بصری نمای شهری خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: با تلاش واحد تاسیسات سازمان پارک ها و فضای سبز؛ روشنایی و مرمت آبنماهای میادین از جمله صنعت، آزادگان، هفت تیر و میدان شهدا با هدف ارائه خدمات مطلوب رفاهی و حفظ آرامش و امنیت در شب و همچنین افزایش زیبایی شهری برای شهروندان با نصب چراغ های متعدد در محوطه بوستان و اصلاح و ترمیم آبنماها برای رفاه مردم شهر اراک و مسافرین در نظر گرفته شده است.

امتیازات:: (0)