ورود |   جمعه 16 خرداد 1399
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
اخبار سازمان پارکها و فضای سبز
16
احمد حسنی با اعلام خبر فوق بیان داشت: سازمان پارک ‌ها و فضای سبز شهرداری اراک در جهت ارتقا بهره‌ وری و مدیریت آب خام فضای سبز، سیستم جدید تحت فشار آبیاری بارانی را در پارک شهدای گمنام طراحی و به مرحله اجرا و بهره‌ برداری رسانده است

راه ‌اندازی سیستم آبیاری بارانی پارک شهدای گمنام

راه ‌اندازی سیستم آبیاری بارانی پارک شهدای گمنام
مدیرعامل سازمان پارک‌ ها و فضای سبز شهرداری اراک خبرداد:
راه ‌اندازی سیستم آبیاری بارانی پارک شهدای گمنام
احمد حسنی با اعلام خبر فوق بیان داشت: سازمان پارک ‌ها و فضای سبز شهرداری اراک در جهت ارتقا بهره‌ وری و مدیریت آب خام فضای سبز، سیستم جدید تحت فشار آبیاری بارانی را در پارک شهدای گمنام طراحی و به مرحله اجرا و بهره‌ برداری رسانده است.
وی با اشاره به مشخصات و کارایی سیستم آبیاری بارانی گفت: سیستم مذکور به صورت تمام اتوماتیک می ‌باشد و هم‌ چنین قابلیت تنظیم فشار و flow آب را نیز دارد.
مدیر عامل سازمان پارک ‌ها و فضای سبز شهرداری اراک عنوان نمود:این سیستم تمام اتوماتیک از 100 منطقه آبیاری تشکیل شده که قابلیت کنترل ایستگاه به ایستگاه را داشته و کل مساحت 12 هکتاری پارک شهدای گمنام را در مدت 5 ساعت به صورت روزانه از ساعت 2 الی 7 صبح به صورت تمام اتوماتیک و بدون نیاز به نیروی انسانی آبیاری می‌ کند.
حسنی مدت زمان اجرای این طرح را 2 ماه اعلام نمود. وی با بیان این‌که راه‌اندازی این دستگاه‌ها نقش مهمی در جلوگیری از هدر رفتن بی رویه آب دارد، خاطر نشان ساخت: استفاده بهینه از آب، تولید بیشتر، منابع انسانی کمتر و راندمان بالاتر از جمله مزیت‌ های این دستگاه نسبت به روش‌های سنتی است.
احمد حسنی در پایان تصریح نمود: راندمان آبیاری تحت فشار به مراتب بیشتر از آبیاری سنتی بوده و سیاست سازمان پارک ‌ها و فضای سبز شهرداری اراک بر این مبناست که در کلیه پارک‌ ها و نیز در محدوده فضای سبز شهری این سیستم جایگزین سیستم سنتی شده و گام مؤثری در مدیریت منابع آبی برداشته شود.
تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (539)
کد خبر: 1329
  • راه ‌اندازی سیستم آبیاری بارانی پارک شهدای گمنام
  • راه ‌اندازی سیستم آبیاری بارانی پارک شهدای گمنام

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

مدیرعامل سازمان(احمدحسنی)
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2020 سازمان پارکها و فضای سبز می باشد    شرایط استفاده    قوانین